wyszukiwanie zaawansowane
» Naturoterapia w walce z chorobami przewlekłymi...

Nowości

Systemy płatności

  • PayPal
  • Leszek

Aktualności

Naturoterapia w walce z chorobami przewlekłymi...
NATUROTERAPIA CO TO TAKIEGO?

alt
Mianem NATUROTERAPII dookreśla się filozofię polegającą na przyjmowaniu stylu życia jak najbliższego naturze i obejmuje się nią w zasadzie wszystko to, co pomaga w przywróceniu właściwego zdrowia w sposób naturalny. Naturoterapia ukierunkowana jest przede wszystkim na  zdiagnozowanie przyczyn niedomagania (rozpoznanie problemu zdrowotnego), na przywrócenie równowagi  (oczyszczenie organizmu z toksyn, nawodnienie, dostarczenie składników odżywczych itp.) oraz na pobudzenie naturalnych sił organizmu do samoleczenia.


 
Czym zatem różni się leczenie naturalne od leczenia farmakologicznego?

 
 
Zasadniczą różnicą pomiędzy naturoterapią, a leczeniem farmakologicznym jest rodzaj stosowanych środków leczniczych. Metoda pierwsza stawia na przyjazne organizmowi i najczęściej pozbawione jakichkolwiek skutków ubocznych – składniki naturalne, natomiast druga z nich wykorzystuje w swej praktyce wytwory chemicznie. Odmienne jest również samo podejście do problemu zdrowotnego – metody naturalne leczą przyczynowo, traktując objawy chorobowe jako sygnał, że wewnętrzna równowaga organizmu została zaburzona, natomiast medycyna konwencjonalna koncentruje się w zasadniczej mierze na samym wyeliminowaniu objawów, co czyni wysoce prawdopodobnym to, iż dana choroba zostanie jedynie uśpiona i może powrócić w przyszłości w postaci przewlekłej. Ponadto naturoterapia, w odróżnieniu od leczenia chemicznego, nie tylko diagnozuje całościowo, ale i uzdrawia holistyczne (kompleksowo), dowodząc iż organizm stanowi jedność, a poszczególne problemy zdrowotne nie istnieją w izolacji od reszty ciała.
 
 alt
  
Jak podnosi Jerzy Zięba, znany naturoterapeuta, autor książek „Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie”, podejście naturoterapeutyczne nie neguje konwencjonalnych metod leczenia, a wręcz przeciwnie, jej celem jest doprowadzenie do integracji medycyny naturalnej i medycyny akademickiej. Jego zdaniem każde z podejść ma zarówno swoje zalety, jak i swoje wady. Medycyna akademicka oraz przemysł farmaceutyczny dokonały ogromnego postępu i ratują życie milionom ludzi. W przypadkach ostrych świecą „wszystkimi kolorami tęczy”i zdecydowanie górują nad medycyną naturalną, jednakże kiedy pojawiają się choroby przewlekłe ich skuteczność jest niemal zerowa. I tutaj podejście naturoterapeutyczne dochodzi do głosu…
 
NATUROTERAPIA A CHOROBY PRZEWKLEKŁE
Choroby przewlekłe (chroniczne), charakteryzujące się długim czasem trwania i wolnym postępem chorobowym, prowadzą z czasem do nieodwracalnych zmian, permanentnie obniżających wydolność i sprawność organizmu. Na liście tego typu chorób wg WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) pojawiają się m.in. niewydolność serca, choroby nowotworowe, astma, owrzodzenia jelita grubego, osteoporoza, cukrzyca, otyłość itp., którym to często przypisywane jest im miano „chorób cywilizacyjnych”. Należy się zatem zastanowić, dlaczego chorujemy przewlekle? Zdaniem Jerzego Zięby można tutaj wymienić trzy podstawowe powody:
  • organizmowi, który jest chory przewlekle zabrakło jakiejś naturalnej substancji (właściwe tłuszcze, witaminy, minerały; np. kiedy będzie brakowało w organizmie selenu pojawią się niedomagania tarczycy); chorujemy, bo nie mamy substancji naturalnych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu;
  • w organizmie pojawiają się substancje, których nie powinno być  (pasożyty, patogenów dysbakterioza w jelitach, metale ciężkie);
  • stan emocji i energetyki człowieka, niemal w 100% zależności wpływa na powstawanie na powstawanie chorób przewlekłych.
Zgodnie z tym stanowiskiem, jeśli ktoś cierpi na chorobę przewlekłą i usuniemy z jego organizmu szeroko rozumiane toksyny oraz dostarczymy mu wszystko to, czego potrzebuje (w sensie fizycznym i psychicznym, emocjonalnym). to organizm sam doprowadzi się do procesu leczenia, bowiem ma wszystko to, co jest konieczne dla jego właściwego funkcjonowania. W związku z tym jeśli ktoś zapada na chorobę nowotworową to nie dlatego, że zabrakło w jego organizmie środka chemio-terapeutycznego, bowiem tworzymy komórki nowotworowe w każdej sekundzie, jednak zdrowy organizm jest w stanie je zidentyfikowaći zniwelować.

 
 
 KAŻDA CHOROBA JEST ULECZALNA
 
Każda choroba jest uleczana, pod warunkiem, że znajdziemy przyczynę tej choroby. Nie ma bowiem chorób nieuleczalnych – niewystarczająca jest tylko wiedza. Błędem jest zatem myśleć (a taki niestety jest w opinii Zieby koncept medycyny akademickiej), iż chorobę przewleką można wyleczyć substancjami dla człowieka nienaturalnymi. Podstawowym działaniem medycyny konwencjonalnej jest zarządzanie symptomem choroby, dlatego też nigdy nie wyleczono haszimoto, cukrzycy, miażdżycy, reumatoidalnego zapalenia stawów, bowiem leczenie opiera się na łagodzeniu symptomów, a nie na usuwaniu przyczyn. Niekiedy wystarczy tylko odpowiednio nawodnić organizm, zakwasić żołądek, oczyścić ze złogów jelita, wyeliminować grzyby i pasożyty, naprawić uszkodzenia wewnątrzkomórkowe, wprowadzić probiotyki czy dostarczyć odpowiednie składniki odżywcze, uzupełnić niedobory magnezu oraz witaminy D3,  suplementować łatwo przyswajalną (liposomalną) witaminę C i kurkuminę, aby pobudzić organizm do samoleczenia. 
MSz

Przejdź do strony głównej